Dozowniki Dosatron
Nr kat.: Ogólna charakterystyka
Nieelektryczne dozowniki proporcjonalne
Dozowniki Dosatron to nowoczesne, nieelektryczne urządzenia służące do proporcjonalnego mieszania substancji. Są one bardzo często wykorzystywane w systemach nawadniania do podawania nawozów płynnych i innych substancji odżywczych dla roślin. Urządzenia te podłączone są do sieci wodociągowej, a jedyną siłą je napędzającą jest ciśnienie wody. Pod jego wpływem dozowniki Dosatron pobierają określoną ilość preparatu, mieszają go z wodą, a otrzymany roztwór przekazywany jest dalej. Dozowana wartość wtryskiwanego preparatu jest zawsze proporcjonalna do ilości wody przepływającej przez Dosatron, niezależnie od zmian natężenia przepływu wody lub jej ciśnienia w sieci.
Dzięki swoim znakomitym właściwościom dozowniki Dosatron mogą być wykorzystywane przy automatycznym podlewaniu ogrodów, parków, boisk sportowych, ale również wykorzystywane są w przemyśle między innymi podczas smarowania, mycia, czyszczenia, czy polerowania i skrawania metali.
Jako element systemów nawadniających, dozowniki Dosatron są gwarancją doskonałych rezultatów w podlewaniu, a także nawożeniu oraz zwalczaniu chwastów. Dzięki nim zyskują Państwo pewność, że dawka preparatu będzie regularnie dozowana o określonej przez Was porze. Montaż dozowników Dosatron nie wymaga żadnym zmian w systemie wodnym i ogranicza ryzyko skażenia środowiska. Zainstalowane w systemach nawadniania trawników lub ogrodów sprawiają, że pielęgnacja roślin jest znacznie łatwiejsza i mniej uciążliwa. Ich atutami są funkcjonalność i niezawodność. Mogą Państwo dozować niemal każdy preparat, szybko i skutecznie odchwaszczając, odgrzybiając, czy też pozbywając się insektów.
Prowadzimy również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny dozowników DOSATRON.
W stałej sprzedaży posiadamy też części do wszystkich typów dozowników.
Schemat działania jednostki dozującej:
Faza 1:
Woda wpływająca wlotem A naciska tłoki kieruje miksturę w dół C. W tym samym czasie, tłok dozowania zasysa produkt D i wstrzykuje go do komory miksującej. Pod koniec wędrówki w górę otwierają się zawory wejściowe 2, a zamyka się zawór upustowy 1.
Faza 2:
Tłok B obniża się i część roztworu zostaje wtłoczona do komory miksującej. Pod koniec wędrówki w dół otwiera się zawór upustowy 1, a zawory wejściowe 2 zamykają się i cykl się powtarza.
Partnerzy